+420 222 245 375
Kontakt

Použití

Jak se přípravek Contractubex® používá

Včasná léčba Contractubex® gelem vede k zřetelným výsledkům. Pro jejich dosažení zahajte léčbu okamžitě, jakmile bude rána uzavřena nebo budou odstraněny stehy. 

Pokud vám lékař nedoporučil jinak, jemným masírováním několikrát denně (2x-3x) vtírejte tenkou vrstvu Contractubexu® do jizevnaté tkáně, dokud nedojde k jeho úplnému vstřebání. V případě starých, tvrdých jizev nechte Contractubex působit přes noc pod obvazem.

V závislosti na rozsahu a tloušťce jizvy nebo kontraktury je léčba nutná několik týdnů až měsíců. Při léčbě nových (čerstvých) jizev je nutno se vyhnout fyzikálnímu dráždění, jako je extrémní chlad, ultrafialové záření (slunění) nebo velmi silné masírování.

Použití u dětí:

U dětí od 1 roku je doporučeno aplikovat přípravek Contractubex na jizvy jednou nebo dvakrát denně. Aplikace u dětí do 1 roku se nedoporučuje, protože nejsou k dispozici data.

Skladování:

Uchovávejte mimo dohled a dosah dětí.  Nepoužívejte tento přípravek po uplynutí doby použitelnosti uvedené na krabičce či tubě za „Použitelné do:“. Doba použitelnosti se vztahuje k poslednímu dni uvedeného měsíce.

Uchovávejte při teplotě do 25 °C.

Doba použitelnosti:

Po prvním otevření je přípravek Contractubex použitelný 6 měsíců.

Vždy používejte tento přípravek přesně v souladu s příbalovou informací nebo podle pokynů svého lékaře nebo lékárníka. Příbalový leták k dispozici ZDE