+420 222 245 375
Kontakt

Indikace

Desitin poskytuje léky pro indikace CNS se zaměřením na epilepsii a Parkinsonovu chorobu. Portfolio společnosti Desitin však zahrnuje také produkty pro léčbu psychiatrických onemocnění, např. psychózy a deprese, a také pro vzácná onemocnění, jako je syndrom Dravetové, nebo pro léčbu jizev.

Epilepsie

Ne každý, kdo prodělal epileptický záchvat, je také epileptik. O epilepsii lze mluvit až tehdy, pokud k záchvatům dochází opakovaně a bez zjistitelné vyvolávající příčiny. Epilepsie jako taková je chronické (tj. dlouhotrvající) onemocnění, a v současné době představuje nejčastější chronické onemocnění u dětí a mládeže.
více...

Syndrom Dravetové

Syndrom Dravetové, také uváděný jako Severe Myoclonic Epilepsy of infancy (SMEI), je těžká myoklonická epilepsie kojenců, podmíněná mutací genu pro sodíkový kanál SCN1 popisovaná mnoha autory i jako "katastrofická epilepsie", která má nepříznivý průběh s těžkou mentální retardací a psychickými změnami.
více...

Parkinsonova nemoc

Parkinsonova choroba je chronické neurologické onemocnění pojmenované po Dr. Jamesu Parkinsonovi, londýnském lékaři, který ji roku 1817 jako první popsal. Nemoc je dodnes známa pod původním názvem "paralysis agitans" - česky dle některých pramenů "obrna třaslavá", i když se jedná o pojem zavádějící, protože obrny v pravém slova smyslu nepatří mezi její příznaky.
více...

Bipolární porucha

Bipolární porucha, známá také pod dřívějším názvem manio-depresívní psychóza, je onemocněním mozku, při kterém dochází k velkým výkyvům v náladě, vnitřní energii a práceschopnosti. Na rozdíl od normálních výkyvů nálady u zdravých lidí je kolísání nálady u bipolární poruchy neobvykle těžké.
více...

Léčba botulotoxinem

Botulotoxin je indikovaný u dospělých pro symptomatickou léčbu blefarospasmu a hemifaciálního spazmu, cervikální dystonie převážně rotační formy (torticollis spastica), spasticity horních končetin a chronické sialorey v důsledku neurologických poruch.
více...

Migréna

Lékařský termín migréna je úzce spjat s bolestí hlavy, typickým příznakem popisovaným jako hlavní symptom (= nejtypičtější známka tohoto onemocnění). Během migrény se objevuje nejen bolest hlavy, ale i další symptomy.
více...

Léčba jizev

Jizva je součástí přirozeného procesu hojení kůže. Porušení kůže může nastat nejčastěji jako důsledek úrazu nebo po chirurgickém zákroku (např. operace, po císařském řezu...)
Velikost a vzhled jizvy se průběžně mění během procesu hojení. Za 1 - 2 týdny se pokozená kůže zahojí, ale jizva pod kůží se hojí ještě několik měsíců.
více...

Podpora koncentrace

Concentrix® je doplněk stravy vyvinutý speciálně pro zvýšení koncentrace u dětí i dospělých.
více…

Homocystein

Jeho složení přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, podporuje správnou psychickou činnost a funkci imunitního systému. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání.
více…

Léčba nosní sliznice

Nos je vstupní branou do našich dýchacích cest. Nefunguje pouze jako čichový orgán, ale plní také funkci ochrannou, imunologickou a čisticí.
více…

Vlasy, pleť, nehty

Krása vychází zevnitř a krásný vzhled je záležitostí i vnitřní péče. Pleť může být jemnější, vlasy lesklejší a nehty silnější. Seznamte se s nejnovější generací našich výrobků, které jsou speciálně navrženy pro krásnou pleť, vlasy a nehty.
více…