+420 222 245 375
Kontakt

Homocystein

PARKOVIT® 

doplněk stravy. 

www.parkovit.cz

Jeho složení přispívá k normálnímu metabolismu homocysteinu, podporuje správnou psychickou činnost a funkci imunitního systému. Přispívá ke snížení míry únavy a vyčerpání. 

Složení Parkovitu je speciálně přizpůsobeno osobám se zvýšenou nutriční potřebou kyseliny listové, vitaminu B12 a vitaminu D3. 

Současná populace obecně trpí nedostatkem vitamínů B12, D3 nebo kyseliny listové. Příčinou je jednostranná strava bez důležitých živin, u vitamínu D3 pak nedostatek pobytu na slunci. Tyto osoby potřebují zvýšit příjem vitamínu B12 a kyseliny listové.


PARKOVIT® se rovněž používá při chronickém nedostatku živin vyvolaném léky u pacientů s Parkinsonovou chorobou.

Homocystein je aminokyselina, která vzniká při normálním metabolizmu z esenciální aminokyseliny methioninu. Rychle se metabolizuje na methionin nebo cystein, aby nedocházelo k jeho nezdravému hromadění v krevním oběhu. Proces přeměny vyžaduje v organizmu přítomnost vitamínů B12 a B9 - kyseliny listové. Pokud tyto složky chybí a organizmus je vystaven oxidačnímu stresu, na kterém se podílí nesprávná výživa, toxicita životního prostředí, nedostatek pohybu, kouření, nezdravý životní styl), toxický homocystein není schopen přeměny na netoxický methionin, hromadí se v buňkách, přechází do krve a v organizmu se spustí řada reakcí, které mají za následek poškození buněk.

Složení

Jedna tableta PARKOVIT® obsahuje následující složky:

  • Kyselina listová 1000 µg  (500 % RHP*)
  • Vitamin B12 5 µg  (200 % RHP*)
  • Vitamin D3 20 µg (800 IU)  (400 % RHP*)

*RHP - referenční hodnota příjmu

Jedno balení obsahuje 30 tablet, což je dávka na 1 měsíc.

Jako vysoce kvalitní produkt od společnosti Desitin je PARKOVIT® k dispozici pouze v lékárnách nebo lékárenských e-shopech.
30tabletové balení zakoupíte volně, bez lékařského předpisu.

Více informací najdete na www.parkovit.cz