+420 222 245 375
Kontakt

Otázky a odpovědi

Zde naleznete odpovědi na nejčastější otázky týkající se Concentrixu®.

Pokud vás zajímá cokoli dalšího, kontaktujte nás. Rádi vám pomůžeme.

Concentrix® byl vyvinut pro děti a dospělé s poruchou koncentrace a soustředění.

Je vhodný pro děti, které:
• mají ve škole potíže s učením,
• vykazují známky hyperaktivity, impulzivity, agresivity
• se nemohou se soustředit na úkoly, učení a další činnosti
• mají diagnostikovanou ADHD nebo jiné, neurovývojové poruchy
• mají problémy s řečí (opoždění, vady řeči)

Je vhodný pro dospělé, kteří:
• se potřebují soustředit na výkon (manažeři, sportovci, učitelé
• mají nevyváženou stravu s nízkým obsahem omega-3 a omega-6 mastných kyselin
• mají diagnostikovanou ADHD
• trpí syndromem vyhořené (Burn-out syndrom)
• pociťují psychickou nepohodu
Je vhodný pro všechny, kteří se starají o své zdraví a stravu chtějí doplnit vysoce kvalitním produktem, obsahujícím kromě omega-3 a omega-6 mastných kyselin také soubor vitamínů, minerálů a stopových prvků nezbytných pro udržení zdraví a psychické i fyzické kondice.

Concentrix® je komplexní, přírodní doplněk stravy obsahující omega-3 a omega-6 polynenasycené mastné kyseliny, soubor vitamínů, minerálů a stopových prvků nezbytných pro udržení zdraví a psychické i fyzické kondice: hořčík, zinek, selen, železo a vitamín E a vitamíny skupiny B.
Concentrix® neobsahuje žádné přídatné látky.

Omega-3 a omega-6 polynenasycené mastné kyseliny jsou ve formě nejkvalitnějšího norského oleje EPAX® s unikátním poměrem:
omega 3 : omega 6 = 6 : 1; DHA : EPA = 5 : 1, který zaručuje podporu normální činnosti mozku.
Kompletní složení zde:
https://www.desitin.cz/Concentrix®/slozeni/?section=patient

Děti od 4 do 9 let užívají 2 kapsle denně. Děti od 10 let a dospělí užívají 2 až 4 kapsle denně.

Děti i dospělí jsou obecně schopni kapsle polykat bez jakýchkoli potíží. Pokud by však docházelo k nepohodlí při polykání, je možné kapsli rozstřihnout nebo rozkrojit a obsah vymačkat do jídla, jako je jogurt, tvaroh, ovocné pyré apod. Concentrix® má příjemnou pomerančovou chuť bez rybí pachuti.

Concentrix® má příjemnou pomerančovou chuť bez rybí pachuti. Pokud by docházelo k nepohodlí při polykání, je možné kapsli rozstřihnout nebo rozkrojit a obsah vymačkat do jídla, jako je jogurt, tvaroh, ovocné pyré apod.

Concentrix® se užívá dlouhodobě a průběžně, aby byl zajištěn pravidelný příjem esenciálních mastných kyselin a vitamínů, které si tělo neumí vyrobit, a organismus byl dlouhodobě nasycen.

Ne, užívání není potřeba přerušovat, ale ani navyšovat denní dávky dané výrobcem.

Ne, pro užívání dvojnásobných dávek neexistuje žádný rozumný důvod. Pokud však užijete dvojnásobnou dávku omylem, není potřeba propadat panice. Pokračujte dále v doporučeném dávkování.

Nestane se nic. Concentrix® není lék, ale doplněk stravy a organizmus si s krátkodobým výpadkem snadno poradí. Další dávku užijte tak, jak jste zvyklí.

Concentrix® je 100 % přírodní produkt s unikátním, vysokým obsahem DHA, který přímo ovlivňuje činnost mozku, a tedy koncentraci, soustředění apod.

V ostatních produktech je poměr DHA: EPA opačný, tedy obsahují více EPA.

Na rozdíl od jiných produktů Concentrix® obsahuje navíc soubor vitamínů, minerálů a stopových prvků nezbytných pro udržení zdraví a psychické i fyzické kondice.

Ano, existuje. V letech 2019 až 2020 proběhla v České republice studie s názvem Multicentrické klinické pozorování: Concentrix® a jeho užití u pacientů s příznaky poruchy aktivity a pozornosti, která potvrdila účinnost produktu ve všech sledovaných parametrech.

Nejedná se tedy o obecnou studii pro omega mastné kyseliny provedenou před mnoha lety v zahraničí, ale o současných výzkum v českém prostředí přímo pro Concentrix®. Více zde: https://www.desitin.cz/concentrix/studie-v-cr/?section=patient