+420 222 245 375
Kontakt

Léčba jizev

www.contractubex.cz

Jizva je součástí přirozeného procesu hojení kůže. Porušení kůže může nastat nejčastěji jako důsledek úrazu nebo po chirurgickém zákroku (např. operace, císařský řez, drobná řezná poranění, odřeniny apod.)

Velikost a vzhled jizvy se průběžně mění během procesu hojení. Za 1 - 2 týdny se poškozená kůže zahojí, ale jizva pod kůží se hojí ještě několik měsíců. Během procesu hojení je možné tento proces ovlivnit uvnitř jizvy, a tak zlepšit její výslednou podobu.

Pro dosažení optimálního zhojení jizvy je nezbytné, aby ošetření pomocí Contractubex® gelu bylo zahájeno okamžitě, jakmile je rána uzavřena nebo jsou odstraněny stehy. Léčba může trvat 3 - 6 měsíců v závislosti na rozsahu zjizvení, protože tkáň jizvy regeneruje velmi pomalu. Výsledkem však může být téměř neviditelná jizva! Více na www.contractubex.cz

Jizvy dělíme na několik druhů:

  • Hypertrofické (rostoucí): vznikají nadměrnou tvorbou pojiva, jsou na pohmat tvrdé, hrubé a červeně zbarvené. Kromě nepěkného vzhledu jsou bolestivé a nepříjemně svědí.
  • Keloidní (přerůstající): vznikají nepravidelnou tvorbou pojiva, jsou hrubé, přerůstají přes okraj původního zranění, mají červenou až tmavočervenou barvu.
  • Atrofické (vkleslé): vznikají při nedostatečné tvorbě pojiva, jsou jakoby propadlé dovnitř jizvy. Nejčastějí jako důsledek akné, neštovic apod.